Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka CTRD
ul. Uniczowska 16, Katowice - Podlesie
tamaralimanska@ctrd.pl

CTRD

 Katowice - Podlesie, ul. Uniczowska 16

mgr Tamara Limańska

Co powiedzieć dziecku przed pierwszym spotkaniem z psychologiem? Jak je przygotować?"

To częste pytania, które stawiają mi rodzice. Jest to zupełnie zrozumiałe, bowiem każda nowa sytuacja może wzbudzać obawy, lęk i niepokój zarówno u dzieci jak i ich rodziców.

Odpowiedzi powinny być dostosowane do wieku dziecka oraz  poziomu jego rozwoju intelektualnego i rozwoju mowy. Z moich doświadczeń wynika, iż małym dzieciom warto powiedzieć, że idą do "fajnej" pani, by się pobawić i trochę porozmawiać.  W przypadku nieco starszych  przedszkolaków i dzieci w młodszym wieku szkolnym polecam stwierdzenie, że idą do pani psycholog, która porozmawia i sprawdzi jak sobie radzą z różnymi zadaniami. Z pewnością większość dzieci będzie kojarzyć psychologa z przedszkola, więc można odwołać się do ich własnego doświadczenia. W wieku szkolnym należy wytłumaczyć dzieciom, że wizyta u psychologa jest po to by pomóc całej rodzinie, np. w skutecznej komunikacji, w rozwiązaniu problemów i konfliktów, w odbudowie więzi pomiędzy członkami rodziny.
 

Przed pierwszą wizytą ......

Zajęcia psychologiczne   dla dzieci w wieku 5 i 6 lat mają na celu stymulowanie obszarów kluczowych dla osiągnięcia gotowości szkolnej.

Co zrobić, gdy dziecko ma atak złości?  Jak reagować, gdy nie chce chodzić do szkoły?  Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi podczas konsultacji rodzicielskich.

 

PORADNICTWO
DLA RODZICÓW

WSPARCIE ROZWOJU

Psychoterapia to rodzaj spotkania, relacji polegającej na stosowaniu specjalistycznych oddziaływań mających na celu pomoc dziecku i jego rodzinie. 

TERAPIA

dziecka do 12 r.ż

Diagnoza służy poznaniu dziecka, określeniu jego potencjalnych możliwości, rozpoznaniu problemów, trudności w funkcjonowaniu.

DIAGNOZA

Oferuję

 Jestem psychologiem, terapeutą, surdopedagogiem, mamą trójki dzieci. Pracuję w nurcie behawioralno - poznawczym oraz systemowym.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie  Śląskim. Posiadam kwalifikacje uprawniające do diagnozy i terapii dzieci ze spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera.

Umiejętności zawodowe zdobywałam w krakowskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej, w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Ukończyłam szkolenie "Psychoterapia dzieci i młodzieży w nurcie behawioralno - poznawczym" organizowanym przez CTPB z siedzibą w Warszawie.  Nieustannie poszukuję inicjatyw zapewniających osobisty i zawodowy rozwój. Obecnie jestem w trakcie całościowego kursu psychoterapii "Szkolenie systemowo - psychodynamiczne zintegrowane"  - Kraków.

Od 2001 roku pracuję z dziećmi wspierając ich rozwój. Pomagam rodzicom w  przezwyciężaniu trudności wychowawczych. Współpracowałam także  z: 

  • Centrum Terapii i Diagnostyki Dziecka In Corpore

  • Centrum Wspomagania Rozwoju Persevere

  • Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną nr 1 w Katowicach

  • Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Tychach

 

Obecnie pracuję w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Katowicach, oraz prowadzę prywatną praktykę w Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka (CTRD). Swoją pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji. 

 

O mnie

Psycholog dziecięcy 

 BADANIE INTELIGENCJI

TESTEM STANFORD - BINET 5

od 2 do 12 r.ż

MINDFULNESS DLA DZIECI

Biofeedback Emwave Pro.

Emwave Pro to urządzenie pozwalające na osiągnięcie stanu koherencji (równowagi) pomiędzy sercem, mózgiem i autonomicznym systemem nerwowym.

Dzięki Emwave Pro można efektywnie redukować stres i niwelować wpływ negatywnych emocji. 

Emwave Pro to bezpieczny, efektywny program służący do treningu samoregulacji, umiejętności radzenia sobie z emocjami.

Zajęcia dla dzieci

- więcej informacji

CTRD Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka 

 "Emocjom daj przestrzeń,

zachowaniom daj granice"

                                                        Eline Snel

Więcej

Z POWODU BRAKU WOLNYCH TERMINÓW NIE PRZYJMUJĘ NOWYCH ZGŁOSZEŃ